جمعه 04 فروردین 1402
EN

خبرگزاری

سامانه «تشرف» مطمئن ترین و سریع ترین راه جهت واگذاری اسناد حج در خدمت متقاضیان

مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع در خدمت متقاضیان قرار دارد، گفت: متقاضیان مراقب افراد سودجو باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، کامران اکبری در خصوص سامانه نقل و انتقال قبوض ودیعه گذاری حج اظهار کرد: براساس مندرجات درج شده در قبوض ودیعه گذاری و اختیارات و ضوابطی که سازمان حج و زیارت فراهم آورده ، شخص ودیعه گذار می تواند با رعایت شرایط تعیین شده، قبض خود را برای یک بار واگذار کند.

وی توضیح داد: در راستای ارائه خدمت به متقاضیان و سهولت کار آنها اعم از واگذار کننده قبوض یا دریافت کننده، سامانه ای از سوی سازمان حج و زیارت به نشانیtasharof.haj.ir طراحی و اجرا شده است که در این بستر خدمات مناسبی به متقاضیان ارائه می نماید.

مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت افزود: متقاضیان می بایست با ورود به این سامانه درخواست خود را در هر استان یا شهرستانی که ودیعه گذاری کرده و سکونت دارند ثبت نمایند و سپس با انتخاب کارگزارانی که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت می باشند، مبادرت به نقل و انتقال اولویت قبوض ودیعه گذاری نمایند.

وی تاکید کرد: واگذار کنندگان و همچنین دریافت کنندگان قبوض ودیعه گذاری حج «فروشندگان و خریداران اسناد» باید اقدامات خود را از طریق سامانه مذکور و تحت نظر دفاتر کارگزاری تعیین شده انجام دهند و به سایت ها و افراد سودجویی که در این راستا به تبلیغ می پردازند مراجعه نکنند.

اکبری با بیان اینکه این سامانه نقش موثری در کوتاه کردن دست واسطه ها و سودجویان و هزینه های اضافی ناشی از آن دارد، گفت: ودیعه گذاران می توانند از این بستر با ارتباط مستقیمی که با انتقال گیرندگان قبض ایجاد می شود، اولویت تشرف خود را به افراد واجد شرایط واگذار نموده و از ثواب حجی که فرد به این واسطه مشرف می گردد، بهره مند شود و نایب الزیاره آنها باشد.

وی تاکید کرد: کلیه مراکز، افراد و سامانه هایی که در این حوزه «بحث خرید و فروش قبوض ودیعه گذاری حج و عمره» تبلیغات وسیعی را در کشور راه اندازی و هدایت کرده اند مورد تایید سازمان حج و زیارت نمی باشند و اینگونه اقدامات موجب ایجاد اخلال در روند جاری امور ایجاد نموده و موجب شده اند تا روال مقرر اینگونه واگذاری ها با وقفه، واسطه گری و غیر مستقیم انجام گرفته و هزینه هایی به طرفین تحمیل شود بنابراین به متقاضیان تاکید می شود که امور واگذاری و تهیه قبض خود را مستقیماً از طریق سامانه مذکور دنبال کرده و مطلقاً این کار را از طریق افراد و مراکز واسطه گر دنبال نکنند.

مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت در خصوص واگذاری کارت های اولویت های عمره نیز اظهار کرد: در خصوص کارت های اولویت های عمره نیز کسانی که تمایل به تهیه و یا واگذاری آن را دارند می بایست صرفاً از طریق دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان یا شهرستان محل سکونت خود اقدام و پیگیری نمایند.

امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار