جمعه 04 فروردین 1402
EN

خبرگزاری

تعهدات بیمه ایران در قبال زائرین عمره مفرده - نیمه اول سال 94

تعهدات بیمه ایران در قبال زائرین عمره مفرده - نیمه اول سال 94
شرایط و تعهدات بیمه ایران – زائرین عمره مفرده نمیه اول سال 94
1- بیمه عمر، حوادث و درمان (سرمایه و تعهدات)
1-1- در صورت فوت به هر علت هر یک از بیمه شدگان پرداخت غرامت به مبلغ 120,000,000 ريال
1-2- در صورت فوت بیمه شدگان در اثر حادثه پرداخت غرامت به مبلغ 380,000,000 ريال
1-3- بدیهی است در صورت فوت بر اثر حادثه هر یک از بیمه شدگان در طول مدت قرارداد میزان غرامت فوت 500,000,000 ريال می باشد.
1-4- در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم و کامل پرداخت غرامت به مبلغ 380,000,000 ريال
1-5- در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم و جزئي پرداخت غرامت حداكثر تا سقف مبلغ 380,000,000 ريال
1-6- در صورت بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی ایران به علل بیماری یا حادثه پرداخت خسارت تا سقف 150،000،000ريال.
1-7- هزینه انتقال زائر بیمار یا مصدوم ازایستگاه پروازی به شهر محل اعزام با ارائه رسید معتبراز محل بند 1-6
1-8- هزینه انتقال زائر فوت شده از ایستگاه پروازی به شهر محل اعزام با ارائه رسید معتبر از محل بند 1-1
1-9- مدت پوشش هر یک از بیمه شدگان (زائرین، عوامل ستادی و اجرایی ) از 48 ساعت قبل از اعزام تا 72 ساعت پس از مراجعت خواهد بود. در صورتی که زائر در عربستان بیمار یا مصدوم گشته و به موجب آن به ایران مراجعه و به مراکز درمانی مراجعه نماید تا دو هفته پس از بازگشت تحت پوشش خواهد بود.
1-10- ادامه درمان زائرین بیماری که از عربستان به ایران مراجعت و جهت طول درمان نیازمند استفاده از خدمات درمانی چون ارتوپدی، گچ گیری، خدمات تصویربرداری، آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و خدمات سرپایی (پاراکلینیکی) می باشند، حداکثر تا 90 روز پس از وقوع بیماری یا حادثه تحت پوشش بیمه می باشند و می توانند به مراکز درمانی مراجعه نموده و جبران خسارت حداکثر تا سقف 10,000,000 ريال از محل تعهدات بیمه درمان زائران انجام خواهد شد.
1-11- پرداخت هزینه نقل و انتقال بیماران و مصدومین در مسیر بین شهرهای مکه، مدینه و جده در موارد شکستگی استخوانهای ستون فقرات، لگن و ران حداكثر تا سقف 400 ريال سعودي.
1-12- بیمه گر متعهد گردیده نسبت به تهیه اقلام تدارکاتی، تبلیغاتی و فرهنگی زائرین عمره مانند جاکفشی، جای گذرنامه، بروشورهای تبلیغاتی ، پوستر اقدام نماید.
1-13- هزینه های مربوط به حمل و نقل بیماران در عربستان از کاروان تا بیمارستان ها ( براي بيماراني كه نياز به بستري شدن دارند) یا تهیه داروهای مصرفی زائرین با دستور پزشکان مرکز پزشکی حج كه در ليست داروهاي مركز پزشكي نمي باشد تا سقف 200 ريال سعودی از طریق بیمه گر قابل پرداخت می باشد. (مشروط بر تائيد مركز پزشكي حج )
تبصره: مدیران محترم کاروانها می بایست با ارائه مشخصات زائر اعم از نام و نام خانوادگی، شماره کاروان و همچنین ارائه تصویر صفحات گذرنامه نسبت به پرداخت هزینه مذکور (بند 1-11) و (بند
1-13) اقدام و نهایتاً از طریق امور مالی دفتر نمایندگی سازمان در عربستان یا ستادهای مکه و مدینه با ارائه مدارک مثبته نسبت به تسویه حساب اقدام خواهند نمود.
1-14- شرکت بیمه ایران متعهد گردیده نسبت به استقرار نماینده و آمبولانس مجهز در ایستگاه های پروازی پرترافیک بصورت دائمی و در ایستگاه های دارای ترافیک پایین بصورت آنکال با تجهیزات مناسب در زمان رفت و برگشت زائرین جهت ارائه خدمات درمانی و انتقال بیماران به بیمارستان های کشور تا پایان عملیات تمتع اقدام نمایند.
2- بیمه مسئوليت (بار) تعهدات و پوششها
2-1- اموال هر نفر از زائرین در زمان رفت تا سقف مبلغ 3,000,000 ريال تحت پوشش بیمه
می باشد.
2-2- اموال هر نفر از زائرین در مدت اقامت تا زمان برگشت تا سقف مبلغ 10,000,000 ريال تحت پوشش بیمه می باشد.
2-3- حداکثر تعهد بیمه گر در طول مدت اعتبار این قرارداد 3,500,000,000 ريال می باشد. بدیهی است این اعتبار بین کلیه زائرین مالباخته تقسیم خواهد شد.
2-4- غرامت دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری تا سقف 3,500,000 ريال از سوی بیمه گر پرداخت خواهد شد و برای گوشی تلفن همراه غرامتی پرداخت نخواهد شد.
2-5- بار هر یک از زائرین از زمان رفت و تحویل بار به فرودگاه و تا زمان برگشت و تحویل بار به ایشان در کشور ایران تحت پوشش بیمه می باشد.
تبصره1:لازم بذكر است مسئوليت بار زائرين كه در زمان رفت يا برگشت از عربستان تحويل شركتهاي هواپيمايي شده و در ازاء آن برچسب بار به زائرين تحويل گرديده با شركت هاي هواپيمايي بوده و شركت بيمه گر نسبت به اين لوازم تعهدي نخواهد داشت . فلذا نياز است زائرین گرامي نسبت به اخذ لوازم كامل خود از شركتهاي هواپيمایي توجيه شوند.
تبصره2: در صورت مفقودی اشیاء و لوازم می بایست مشخصات زائر و لوازم مفقود شده به اطلاع ستادهاي مستقر در مكه و مدينه يا دفتر نمايندگي سازمان در عربستان يا مديريتهاي حج و زيارت استان هاي سراسر كشور اطلاع رساني گردد .
واحدهاي مذكور پس از ثبت اطلاعات فوق در سايت جامع بيمه زائرین و چاپ فرم از سايت مربوطه به مالباختگان تحويل خواهند نمود . فرم چاپ شده پس از تائيد ستاد مکه یا مدینه و همچنین دفاتر حج و زیارت استانها قابل ارائه به شركت بيمه و اخذ خسارت مي باشد . مضافاً اينكه مدت زمان لازم براي ارائه گزارش (فرم اشياء‌گمشده) به شركت بيمه حداكثر از زمان برگشت به ايران 3 ماه مي باشد .
تبصره3: گوشی تلفن همراه، وجوه نقد، طلا، جواهرات ، اوراق بهادار، سمعك ، عينك ، ساعت مچی، کالسکه بچه، دارو و مواد غذائی، ویلچر، عطر و ادوکلن و هر آنچه که ماهیت بار ندارد از تعهدات بیمه گر خارج بوده و جبران خسارت نخواهد شد.
تبصره4: به منظور جلوگیری از بروز اختلاف و اعتراض زائرین الزامی است قبل از اعزام کاروان، مواردی که جزء استثنائات قرارداد بوده و قابل پرداخت نمی باشد به درستی و به دقت به زائرین اطلاع رسانی شود و همچنین از تأیید فرم هایی که در آن موارد فوق الذکر درج گردیده خودداری بعمل آید.


امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار