جمعه 04 فروردین 1402
EN

خبرگزاری

در نامه دوم رئیس سازمان حج و زیارت به وزیر حج عربستان عنوان شد : تهدید به لغو پروازهای عمره

 در نامه دوم رئیس سازمان حج و زیارت به وزیر حج عربستان عنوان شد : تهدید به لغو پروازهای عمره
در پی حرمت شکنی منجر به ناامنی اخلاقی و روحی توسط دو مأمور تفتیش فرودگاه جده اقدامات همه جانبه و پیگیری های متعددی از سوی سازمان حج و زیارت با هماهنگی وزارت امور خارجه کشورمان صورت پذیرفت. رئیس سازمان حج و زیارت امروز(پنجشنبه) در نامه ای خطاب به وزیر حج عربستان نوشت:

جناب آقای دکتر بندر بن محمد حجار

وزیر محترم حج عربستان سعودی

سلام علیکم

انتظار می رفت جنابعالی که همواره نسبت به تأمین حقوق و امنیت زائران تأکید داشته اید، با دستور قاطع ، محاکمه سریع این دو فرد مجرم به اشد مجازات که کمترین مطالبه به حق زائران عمره‌گزار می باشد و موجب آرامش و اطمینان زائران در خصوص اهتمام و حساسیت وزارت حج عربستان نسبت به صیانت از حقوق زائران می گردید را پیگیری می نمودید.

جنابعالی نیز تأیید می فرمائید که عدم اقدام و پاسخگویی بموقع در مورد اینگونه جرائم موجب تقویت این شبهه خواهد شد که اهتمام و عزم جدی جهت تأمین امنیت زائران مشاهده نمی‌شود و پر واضح است که اعزام عمره گزاران زمانی می تواند تداوم داشته باشد که حقوق اولیه آنان شامل تأمین امنیت اخلاقی، جانی و اراده عملی به منظور حفظ حقوق اولیه زائرین وجود داشته باشد.

خاطر نشان می سازد تعلل بیشتر در اعلام موضع رسمی نسبت به این حادثه تلخ، شرم آور و خلاف شرع که در تمامی جوامع جهانی نیز محکوم است، می تواند روند اعزام عمره گزاران را با چالش جدی مواجه نموده و تبعات و خسارات احتمالی آن نیز قطعاً متوجه طرفی خواهد بود که در این امر مهم کوتاهی نموده است.

همچنان امیدواریم که جنابعالی با موضعگیری فوری نسبت به جسارت های صورت گرفته به ضیوف الرحمان در حرم امن الهی و اقدام جدی برای محاکمه افراد مجرم، از وقوع اتفاقات مشابه پیشگیری فرمایید.

شایان ذکر است در مکاتبات قبلی که بلافاصله ساعتی بعد از وقوع حادثه ارسال گردید و مرتباً در حال پیگیری است، رسیدگی عاجل نسبت به این موضوع مهم و اشد مجازات برای دو مأمور مجرم و فاسد دستگیر شده و عذرخواهی رسمی عربستان بصورت جدی مطالبه شده است.
امتیاز به خبر :

آرشیو اخبار